Sprachreise Spanien

Nerja (Malaga)

Nerja jest idealnym miejscem na naukę hiszpańskiego. Jest perłą Costa del Sol, położona jest bezpośrednio nad morzem śródziemnym, otoczona górami z jednej strony (odnoga Sierra Almijara), natomiast z drugiej strony położona jest przy plaży.

Miejsce, jak i jego mieszkańcy zachowali typowy dla tej okolicy, andaluzyjski charakter.

Pierwsze ślady osad na tym terenie datuje się już w epoce paleolitu. Pierwsza nazwa Narixa, z arabskiego oznacza źródło.

Bezpośrednie sąsiedztwo z miastami o ogromnym historycznym znaczeniu - Malaga, Granada i Sevilla, sprawia że nauka języka hiszpańskiego jest miła, łatwa i przyjemna. Wpływa na to również przyjazdny i otwarty na turystykę charakter mieszkańców Nerjas.

Do szczególnie polecanych miejsc do zwiedzenia należą: Cuevas w Nerja, jaskinia sopleńcowa - znana w całej Europie, jak również malownicze, białe wioski, wtopione w zbocza gór. Tutaj istnieje możliwość uprawiania wszelakich sportów wodnych, okolica kusi do wędrówek,
do dyspozycji są również korty tenisowe oraz jazda konna.

W przypadku gdy chcieliby Państwo spędzić swój czas w bardziej spokojnym klimacie, proponujemy zapoznanie się ze smakami kuchni hiszpańskiej oraz winami z tego regionu. W tym celu czekają na Państwa liczne bary i Tapasbary, restauracje również ze specjałami regionu.

Propozycje hotelowe z pewnością zadowolą gust każdego gościa.

Nerja
Datenschutzerklärung